تبلیغات
خطه ی سرسبز گیلان رانکوه (املش) - نماینده رودسر و املش خبر داد: 30 درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است

املش نیوز:نماینده رودسر و املش گفت:تنها 30 درصد از مطالبات کشاورزان چایکار در طول دو چین اول و دوم پرداخت شده است.


اسدالله عباسی افزود: در حالی که چین دوم برداشت برگ سبز چای در باغهای چای کشور آغاز شده است، تاکنون فقط 30 درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است.

وی خاطر نشان کرد: بانک عامل هنوز نتوانسته به تعهدات خود عمل کند و تسهیلات به زراعی که مقرر بود تا اسفند سال گذشته پرداخت شود نیز هنوز به دست کشاورزان نرسیده است.

واردات چای خشک کنترل شود

عضو مجمع نمایندگان شمال همچنین خاطرنشان کرد: در حالی واردات چای خشک به کشور ادامه داشته و در اوزان بسیار بالا در بازارهای داخلی توزیع می شود که چای از قاعده افزایش تعرفه در زمان برداشت مستثنی شده است.

وی تصریح کرد: در حالی که چین دوم چای آغاز شده و استحصال برگ سبز چای توسط فعالان بخش خصوصی انجام می شود، واردات بیش از اندازه چای خشک باعث شده کارخانه داران تولیدکننده چای نتوانند محصول خود را در داخل کشور عرضه کنند.

عباسی با اشاره به هزینه های صورت گرفته درباره احیای باغهای چای و کارخانه های چایسازی تاکید کرد: سرمایه گذاری قابل توجهی در بخش تولید چای صورت گرفته و این محصول می تواند به عنوان مزیت اقتصادی استانهای شمالی مطرح شود. این در حالیست که عملا مصالح کشور را عده ای مافیا و سرمایه دار به باد فنا گرفته و در صدد از بین بردن باغهای چای کشور هستند