تبلیغات
خطه ی سرسبز گیلان رانکوه (املش) - استاندار گیلان: تعاونی‌ها باید به توقعات بومی پاسخ دهند

استاندار گیلان گفت: تعاونی‌ها باید همدیگر را کامل کنند و به توقعات بومی پاسخ دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، روح‌الله قهرمانی چابک در جمع مدیران تعاونی گیلان، این استان را به لحاظ مساحت کوچک و از نظر جمعیت، هشتمین استان کشور عنوان کرد.
وی افزود: گیلان متراکم‌ترین استان کشور پس از تهران بوده و هر اقدام زیربنایی و سرمایه‌گذاری در گیلان از توجیه اقتصادی بالایی برخوردار است.

قهرمانی چابک سرانه هزینه خدمت‌رسانی در استان را پایین دانست و اظهار داشت: گیلان در نقطه اتصال سه قاره قرار دارد و با اروپا مراودات دیرینه داشته است.
وی نزدیکی گیلان به پایتخت را از دیگر مزیت‌های آن برشمرد و تصریح کرد: فرودگاه این استان کانون پروازی منطقه بوده و پر ترافیک‌ترین فضای هوایی را دارد.

استاندار گیلان با اشاره به احداث راه‌آهن گیلان خاطرنشان کرد: این راه‌آهن قابلیت حمل و جابه‌جایی 10 میلیون تن کالا را دارد.
قهرمانی چابک راه‌های گیلان را پیشرفته‌ترین نامید و گفت: تمام راه‌های استان چهار بانده شده یا در دست اجرا و بهره‌برداری است.

وی آسفالت استان را بهترین و خدمات برق و آب را خوب ارزیابی کرد و افزود: در گازرسانی رتبه نخست را داریم.
استاندار گیلان اجرای طرح آبرسانی به یک‌هزار روستا را از پروژه‌های مهم در گیلان عنوان کرد و اظهار داشت: 690 روستا تا کنون به بهره‌برداری رسیده است.

قهرمانی چابک صنعت استان را فعال خواند و تصریح کرد: در دولت نهم و دهم ظرفیت‌های خوبی در این زمینه ایجاد شده است.
وی درباره توسعه بندر انزلی گفت: دو سال آینده ظرفیت بندر انزلی به 11 میلیون تن می‌رسد و در حال حاضر دو موج‌شکن با طول 4 هزار و 700 متر در بندر انزلی در حال ساخت است و 40 هکتار از دریا خشکی استحصال می‌شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه دولت سرمایه‌گذاری‌های زیادی در استان انجام داده است، افزود: این سرمایه‌گذاری‌ها منجر به ایجاد اشتغال می‌شود.
قهرمانی چابک با بیان اینکه هنوز روساخت‌ها در گیلان انجام نشده است، اظهار داشت: شرایط کار برای بخش خصوصی باید فراهم و امنیت کار او مهیا شود.

وی اجرای اصل 44 قانون اساسی را مورد تاکید مقام معظم رهبری نامید و تصریح کرد: زمینه‌ای باید ایجاد شود تا توزیع ثروت در نقاط پراکنده استان شکل گیرد و فرصت برابر برای همه فراهم شود.
استاندار گیلان زنجیره‌ها در تمام تعاونی‌ها را نیاز استان دانست و خاطرنشان کرد: صدها تعاونی در بحث بسته‌بندی برنج و شیلات باید تشکیل شود.

قهرمانی چابک افزود: می‌توان تعاونی‌ها را به گونه‌ای تعریف کرد که همدیگر را کامل کنند و به توقعات بومی پاسخ دهند.
وی با اشاره به وضعیت برنج و چای اظهار داشت: با ارائه راهکارهای مختلف در کاهش هزینه تولید این دو محصول موفق بودیم اما برای رسیدن به حد مطلوب راه طولانی در پیش داریم.

استاندار گیلان تصریح کرد: ظرفیت به قدری وجود دارد که با تمرکز روی آنها می‌شود کارها را انجام داد و با توجه به اینکه دولت خدمتگزار و انتظار مردم زیاد است، نباید لحظه‌ای را از دست دهیم.