تبلیغات
خطه ی سرسبز گیلان رانکوه (املش) - مهدی سعادتی استاندار گیلان می‌شود
یکشنبه 3 مرداد 1389

مهدی سعادتی استاندار گیلان می‌شود

   گردآوری از: Hamidreza Sh    مطلب از طبقه:اخبار و مطالب روز گیلان ،

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: مهدی سعادتی به ‌زودی به جای روح‌الله قهرمانی‌چابک، استاندار گیلان می‌شود.

جبار کوچکی‌نژاد امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در رشت از تغییر زودهنگام استاندار گیلان خبر داد.
وی افزود: سعادتی روز چهارشنبه 24 تیر ماه جاری به هیئت دولت معرفی می‌شود و تعدادی از نمایندگان استان نیز با او ملاقات‌هایی را داشته‌اند.
نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به اینکه سعادتی انتخاب وزیر کشور و بدون مشورت با نمایندگان استان بوده است، تصریح کرد: دولت باید در این زمینه با نمایندگان استان مشورت می‌کرد ولی این کار انجام نشد و وزیر کشور نیز خود در انتخاب استاندار غیر بومی گیلان تصمیم گرفت و خودش نیز باید پاسخگو باشد.
وی شرایط گیلان را بسیار حساس خواند و افزود: مدیریت ارشد استان باید با محیط کار آشنا باشد و تجربه داشته باشد تا گیلان از این عقب‌ماندگی بیرون آید.
کوچکی‌نژاد اضافه کرد: استانداران منتخب دو دولت نهم و دهم تاکنون نتوانسته‌اند در این استان به خوبی کار کنند و استاندار سوم دولت باید قدرتمندتر از دو استاندار قبلی باشد.
وی اصولگرایی، تجربه در کار و آشنایی با محیط استان را از موارد مورد تاکید در انتخاب استاندار سوم گیلان طی دولت نهم و دهم نامید و خاطرنشان کرد: گیلان دارای نیروهای بومی و قدرتمندی است که می‌توانند گزینه‌ای بهتر برای تصدی پست استانداری گیلان باشند.
کوچکی‌نژاد افزود: خواسته مردم گیلان و نمایندگان آنها در استان، داشتن استانداری قوی و کارآمد و بومی است.
وی انتخاب استاندار غیر بومی گیلان را قطعی شده اعلام کرد.
گفتنی است در همین زمینه به قهرمانی‌چابک، استاندار سابق گیلان نیز مقام سفارت در دو کشور انگلیس و کانادا پیشنهاد شده بود که وی به دلایلی از قبول آنها امتناع کرد.