تبلیغات
خطه ی سرسبز گیلان رانکوه (املش) - نماینده مردم لنگرود در مجلس:دولت برای هر كیلو چای 900 تومان یارانه می‌دهد

نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: دولت برای هر كیلو چای خشك 900 تومان یارانه پرداخت می‌كند.

مهندس مهرداد لاهوتی شنبه شب در جمع غرفه‌داران جشنواره ملی طبخ چای ایرانی اظهار داشت: عزم مسئولان استان برای حل مشكل كشاورزی جدی است.
وی افزود: راهی كه در حال حاضر برای پیشرفت محصولات كشاورزی استان در نظر گرفته شده، درست و منطقی است.
نماینده مردم لنگرود در مجلس با اشاره به افزایش 10 درصدی یارانه چای از طرف دولت تصریح كرد: در حال حاضر دولت برای هر كیلو چای خشك 900 تومان یارانه پرداخت می‌كند.
وی افزود: برای توسعه چای به جای افزایش دریافت یارانه از دولت باید برای كیفیت تولید، برداشت و طبخ آن برنامه‌ریزی كرد.
لاهوتی گیلان را استانی دارای جاذبه‌های گردشگری دانست و گفت: با معرفی محصولات استان از جمله چای به گردشگران می‌توان این محصول راهبردی را نجات داد.
وی تبلیغ را امری موثر در افزایش فروش و راه نجات چای عنوان كرد.
رئیس هیئت مدیره سندیكای كارخانه‌های چای شمال نیز در این مراسم اظهار داشت: ترویج معرفی چای ایرانی تنها راهی است كه به وسیله آن می‌توان بسیاری از مشكلات چای استان را برطرف كرد.
نعمت یاورزاده تنها مشكل چای را در حال حاضر مصرف آن ذكر كرد و افزود: برای حل این مشكل باید محصول چای را معرفی كرد.
دبیر اجرایی نخستین جشنواره ملی طبخ چای ایرانی نیز در این مراسم، ترویج و اشاعه مصرف چای ایرانی را مهم‌ترین هدف برگزاری این جشنواره اعلام كرد.
كاظم كسرایی اظهار داشت: مصرف چای ایرانی در سازمان‌های دولتی و دیگر مصارف از اهدافی بود كه با اجرای برنامه‌هایی از جمله نمایشگاه، اجرای موسیقی، نمایش و مسابقه برگزار شد.
وی با اشاره به اهمیت چای خاطرنشان كرد: چای در بسیاری از كشورها در مهمانی‌ها، جشن‌ها و سوگواری‌های مردم مورد مصرف قرار دارد.
كسرایی چای را پس از آب ارزان‌ترین و پرطرفدارترین نوشیدنی عمومی عنوان كرد.
وی استقبال مردم از جشنواره مذكور را چشمگیر خواند و خاطرنشان كرد: مشاركت خوب تولیدكنندگان و استقبال چشمگیر بازدیدكنندگان در این جشنواره امید نویدبخشی برای توسعه و نجات این محصول راهبردی است.


برچسب ها: شمال ، گیلان ، عکس شمال ، ییلاقات شمال ، مناظر شمال ، ییلاقات گیلان ،